מה במוזיאון
2 תגובות:

 1. חיפשתם מוזיאון חוויתי, מזמין אורחים, במקום מטופח, הכי צפוני שצפוני יכול להיות צפוני, עם נוף מנצח, מדשאות מטופחות, עם פעילות מהנה ולימודית והרגשה חלוצית? הגעתם למוזיאון הנכון. האמת, קצת קשה להגיע, אבל שווה גם שווה! כי כשהגעתי לראשונה למוזיאון חניתה ממש שמחתי על המאמץ שהשקעתי בטיפוס אל הרכס הצפוני של ישראל. במוזיאון חניתה תמצאו תערוכות יפות המלמדות ומעשירות על תוכניות החלוקה, התיישבות חומה ומגדל לפני קום המדינה, במוזיאון גם ממצאים אריכאולוגיים אותנטיים מאתר חניתה והסביבה.
  גם שבר פסיפס מוצג במוזיאון, ובו עיצוב של עץ ברוש שעבר גיזום על מנת לעצב את נוף העץ לגובה. גם חזיר בר מאוייר בו וארנבת אוכלת ענבים. ציורי הפסיפסים הביזנטיים באופן כללי, וגם פסיפס כנסיית חניתה עונים על האופנה של יצירת פסיפסים המייצגים נאמנה את המציאות החקלאית והסביבתית של אתר הפסיפס. במקרה של חניתה, הארנבת האוכלת ענבים מלמדת על נזקים גדולים של בעלי חיים לענף הכרם, עם קריצה קטנה ומחייכת אל החקלאות המקומית.
  מהמומלצים בחום של "מטיילים עם ענת" http://anattour.co.il/

  השבמחק
 2. הייתי במקום כילד בשנות השישים המוקדמות בטיול שנתי בן קיבוץ גשר השיפור רב !התבגרנו בינתיים (גם אני וגם העץ לפני המוזאון) נהנתי מאד (גם חברי)
  תודה על הארוח והחוויה ,
  מיכה מטהבס

  השבמחק